Seçim yasakları başladı

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ne geçilmesinin öngören anayasa değişikliği, yarın yarın seçmenlerin oyuna sunulacak. Referandum nedeniyle ilan edilen seçim yasakları, saat 18.00’den itibaren başladı. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) referanduma ilişkin belirlediği takvimine göre, bugün saat 18.00’de siyasi partilerin propaganda dönemi sona erdi ve yayın yasakları yürürlüğe girdi. YSK’nin belirlediği yasaklar şu şekilde:

– Oy verme gününden önceki gün (15.04.2017), saat 18.00’den sonra yapılacak yayınlarda, propaganda maksatlı ve oy vermenin tam bir serbestlikle yapılmasına tesir edebilecek mahiyette haber, yorum ve köşe yazısı yayınlanması yasak olacak.

– Seçim günü 18.00-21.00 saatleri arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında, sadece YSK tarafından seçimle ilgili verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek. Seçim günü saat 21.00’den sonra bütün yayınlar serbest olacak. YSK, gerek görürse yayın yasağını yarın saat 21.00’den önce de kaldırabilecek.

– Siyasi partiler veya adaylar, oy verme gününden önceki 24 saate kadar olan sürede radyo ve televizyonlarda birlikte veya ayrı ayrı açık oturum, röportaj, panel gibi programlara katılarak görüşlerini açıklayabilecekler, açık veya kapalı yer toplantıları radyo ve televizyonlarda canlı yayınlanabilecek, son 24 saat içinde ise benzeri program ve toplantılar yayınlanamayacak.

TekParagraf

TekParagraf

tekparagraf; hayatın hızlı akışı içinde haberi okura özet olarak sunar.
TekParagraf

Latest posts by TekParagraf (see all)

Paylaş:
TekParagraf

TekParagraf

tekparagraf; hayatın hızlı akışı içinde haberi okura özet olarak sunar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir