Kocaeli İletişim 6 ödül aldı

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen, 28. Genç İletişimciler Yarışması’ndan Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) İletişim Fakültesi 3 birincilik, 1 ikincilik ve 2 üçüncülük olmak üzere toplam 6 ödülle döndü. Gazetecilik Bölümü 4. sınıf öğrencisi Ozan Ömer Kadüker İnternet sitesi ve haber araştırma dalında 2 ödül birden aldı. Kadüker, ‘’Türkiye’nin İlk Medya Trolü: Levent Oran’’ başlıklı haberiyle yazılı dal haber araştırma kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Ayrıca Kadüker, İnternet Yayıncılığı dalı internet sitesi kategorisinde ise ‘’İnsahane.com’’ adlı sitesiyle ikincilik elde etti. Yine Gazetecilik Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden Emin Kuvat ve Muhammet Bey, ”Yolu Asfalttan Geçen Çocuklar” başlıklı haber çalışmalarıyla yazılı dal spor kategorisinde üçüncülük ödülü aldılar.

Yarışmada, KOÜ Halkla ilişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Emre Sarı, ‘Yaz Kızım’ projesi ile Sosyal Sorumluluk kategorisinde birincilik ödülü alırken, Hakla İlişkiler Dalında, ‘Gagoz Ürün –Hizmet Tanıtım Projesi’ ile İsmail Tayyar, Burak Gören, Ferhat Ergül ve Talha Sözeri birincilik ödülünü paylaştılar. Yine  aynı kategoride, ‘O.K. İnsan Hakları Sosyal Sorumluluk Projesi’ ile Büşra Meliha Hallaç,  Didem Ekici, Kübra Daloğlu ve Mehmet Önel üçüncülük ödülü almaya hak kazandılar. Törende, KOÜ  İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yılmaz, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Prof. Dr. İdil Sayımer, Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cem Pekman, Gazetecilik Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İhsan Karlı ile Halklı İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Arş. Gör. Dr. Banu Küçüksaraç  ödül alan öğrencileri yalnız bırakmadılar.

Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde düzenlenen törende 37 üniversitenin iletişim fakültelerinden yazılı, görsel, işitsel, reklam, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı olmak üzere 6 dalda bin 295 öğrencinin 772 çalışması yarıştı. Seçici kurullar ise bu projelerden 118’ini ödüle değer buldu. Törene, Aydın Doğan Vakfı Onursal Başkan Vekili Sema Doğan, Aydın Doğan Vakfı Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, dekanlar, eğitim görevlileri, gazeteciler ve projeleriyle finale kalan öğrenciler katıldı.

KOÜHA
TekParagraf

TekParagraf

tekparagraf; hayatın hızlı akışı içinde haberi okura özet olarak sunar.
TekParagraf
Paylaş:
TekParagraf

TekParagraf

tekparagraf; hayatın hızlı akışı içinde haberi okura özet olarak sunar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir